Výživové poradenství

Výživové poradenství je určeno pro každého, kdo se zajímá o své zdraví, trpí různými zdravotními potížemi souvisejícími s výživou a pro ty, kteří nacházejí problémy se stravováním ve své psychice.

Pracuji jak s dětmi, tak i s dospělými a obrátit se na mě můžete, když:

  • Chcete zredukovat svoji hmotnost
  • Jste diabetik a rád/a byste porozuměl/a své nemoci a upravil/a stravování
  • Vás trápí zdravotní potíže související se stravováním (onemocnění trávicího traktu, kardiovaskulárního systému, potravinové alergie, intolerance…)
  • Jste těhotná anebo kojíte
  • Potřebujete poradit s výživou dětí, batolat nebo kojenců
  • Chcete upravit své stravování při aktivním sportování
  • Trpíte poruchami příjmu potravy (mentální anorexie, mentální bulimie, záchvatovité přejídání a další)

Jak pracuji

Jsem přesvědčena, že úprava životního stylu musí být dlouhodobá, proto nesmí být drastická a vyžaduje určitý počáteční impulz, motivaci a vůli vydržet až do osvojení si nových stravovacích i životních návyků. A to je nelehký úkol, který se bez podpory psychiky neobejde.

Výživové poradenství stavím na odborných znalostech získaných studiem a dalším vzděláváním, respektuji doporučení Světové zdravotnické organizace a řešení navrhnuté Vaším lékařem. Nepracuji s potravinovými doplňky a ke každému klientovi přistupuji zcela individuálně.

Ve své práci používám přístroj InBody 230 od společnosti Biospace, který umožňuje analyzovat tělesné složení a tak poskytnout věrohodnější obraz o nutričním stavu organizmu.  Výsledkem analýzy získáte informace o hmotnosti, procentu a rozložení svalového a tukového tkaniva, o množství vnitrobuněčné a mimobuněčné vody. Zjistíte, kolik útrobního tuku obsahuje Váš organizmus a zda to pro Vás může představovat nějaká zdravotní rizika.

Psychologické konzultace poskytuji klientům, u kterých jsou problémy s jídlem výsledkem psychických obtíží. Jedná se o klienty, kteří se přejídají nebo naopak hladoví, příliš se zaobírají svojí tělesnou hmotností nebo je pro ně jídlo prostředkem ke zmírnění stresu, emocionálních obtíží a smutku.

Rozhodli jste se pro komplexní úpravu stravování a životního stylu a cítíte, že to sami nezvládnete? Nebo Vás jenom zajímá jaké je Vaše tělesné složení? Neváhejte se objednat telefonicky nebo emailem.